Thirrja Islamike

Selam Alekum Vellazun e Motra Mir Se Erdhet Ne Forum Thirrja Islamike Ne Ket Forum Dot Gjeni Video Ligjerata Filma Nga Mujahideen e Shum Gjera Tjera Po Ashtu Mudeni Ta Nidgjoni RAdio Pendimi 24 Ore Online Ju Deshiroj Te Kaloni Qaste Sa Ma Te Bukura
 
ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ushtroje vetėn tėnde tė largohesh nga mėkatet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Pejonalija
Admin
avatar

Numri i postimeve : 114
Age : 37
Registration date : 26/10/2007

MesazhTitulli: Ushtroje vetėn tėnde tė largohesh nga mėkatet   Sun Oct 28, 2007 4:36 am

Nėse je prej atyre qė je sprovuar me kėto mekate ose provokime, apo ndoshta ėshtė adaptuar vetvetja jote me to dhe i ke tubuar ato, saqė ėshtė bėrė largimi nga ato i vėshtirė dhe i rėndė. Atėherė muaji i Ramazanit ėshtė shans i madh pėr durim, pėrpjekje, dhe luftim i vetvetės nga kėto provokime, kur dihet se shejtanėt janė tė lidhur, shpirti ėshtė i thyer, e njerėzit pėr rreth teje janė duke agjėruar dhe duke falur namaz tė natės, atėherė atmosfera dhe kushtet janė tė pėrgatitura pėr largim nga kėto provokime dhe mėkate. Psh

Duhani, muaji i Ramazanit ėshtė shans i madh pėr largimin, lėnien e tij dhe ushtrimin e vetes pėr largim nga ai.
E kėshtu shikimi nė harame, pėrgojimi, bartja e fjalėve, dėgjimi i muzikės, fėlliqja e gjuhės, ose tė ngjashme me kėto vepra tė kėqija. E lus Allahun qė tė na ruajė, nga kėto vepra tė kėqija, e ata qė i bėjnė t'i largojė nga kėto, me dėshirėn e Tij. Tė porosis vėlla i dashur, qė tė kėrkosh ndihmė prej Allahut dhe qė tė jeshė i vendosur dhe i lartė, e mos tė muajn ky epsh.
A lejohet qė tė jesh musliman dhe ta njėsosh Allahun, kurse ty tė mbizotėron cigareja. Pasha Allahun kjo vepėr ėshtė poshtėrim i vendosshmėrisė dhe dobėsim nė vetėn tėnde.
E lus Allahun qė tė na shėrojė,dhe njėherit tė porosis me lutje dhe kthim tek Allahu xh.sh. Duro dhe llogarite veten se do t'i gjeshė kėto tė mira do t'i gjeshė tek Allahu, poqėse e mbizotėron vetvetėn nga kėto epshe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mujahideen.albanianforum.net
 
Ushtroje vetėn tėnde tė largohesh nga mėkatet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Thirrja Islamike :: Feja dhe shoqėria-
Kėrce tek: