Thirrja Islamike

Selam Alekum Vellazun e Motra Mir Se Erdhet Ne Forum Thirrja Islamike Ne Ket Forum Dot Gjeni Video Ligjerata Filma Nga Mujahideen e Shum Gjera Tjera Po Ashtu Mudeni Ta Nidgjoni RAdio Pendimi 24 Ore Online Ju Deshiroj Te Kaloni Qaste Sa Ma Te Bukura
 
ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Lajme nga Bota Islame

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Pejonalija
Admin
avatar

Numri i postimeve : 114
Age : 37
Registration date : 26/10/2007

MesazhTitulli: Lajme nga Bota Islame   Sun Oct 28, 2007 4:25 am

Nė Suboticė ndėrtohet xhamia e parė nė Vojvodinė
Myftiu i Novisadit dhe kryetar i Meshihatit tė Bashkėsisė Islame nė Serbi Reshad Plojoviē tha se mjetet pėr ndėrtimin e xhamisė vijnė nga e Meshihati i Bashkėsisė Islame nė serbi, Rijasetit nė Bosnje dhe Hercegovinė, Bankės Islame nga Arabia Saudite dhe nga kontributi i besimtarėve.

"Pjesa e xhamisė ku do tė kryhet namazi mund tė pėrfundoj brenda njė muaji por, pėr fat tė keq, mjetet materiale janė nė pėrfundim, andaj edhe punimet janė ngadalėsuar", tha Plojoviē.

Sot, nė territorin e Serbisė, pėrveē xhamisė nė Suboticė, janė duke u ndėrtuar edhe pesė objekte islame, nė Novi Pazar. Myftiu i Novisadit tha se organizimi i muslimanėve nė kėtė pjesė tė Vojvodinės, e cila nė kohėn e komunizmit praktikisht ishte e vdekur,
rilindi nė vitin 1999, pasi qė nė Suboticė ėshtė regjistruar xhemati
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mujahideen.albanianforum.net
 
Lajme nga Bota Islame
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Thirrja Islamike :: Lajme dhe komunikata-
Kėrce tek: